Mapa (nie)równości w szkole

Masz "okienko", bo nie chodzisz na katechezę?
Na początku roku szkoła organizuje mszę "dla wszystkich uczniów"?
Mediów społecznościowych szkoły nie sposób odróżnić od gazetki parafialnej?
Zgłoś nieprawidłowość, będzie widoczna na interaktywnej mapie.

Zgłoś nieprawidłowość w Twojej szkole, będzie widoczna na interaktywnej mapie, przekażesz w ten sposób informacje innym uczniom, rodzicom i nauczycielom oraz zrobisz pierwszy krok w kierunku poprawy sytuacji.

Zgłoszenia nie pojawiają się na mapie automatycznie, lecz po wstępnej weryfikacji, prosimy o cierpliwość.

Niniejsza mapa powstała, żeby pokazać skalę naruszeń wolności sumienia w szkołach publicznych w Polsce. Tego rodzaju dane nie są zbierane przez władze oświatowe, a wiedza o naruszeniach jest potrzebna opinii publicznej. Dzięki tym informacjom będziemy mogli planować i podejmować adekwatne działania, będą z nich mogły również korzystać np. władze samorządowe czy dziennikarze. W ten sposób osoby, których dotyczą zgłaszane problemy przestają być z nimi same. Także władzom szkolnym trudniej jest nie reagować na naruszenia czy wprowadzać praktyki naruszające prawa uczniów, rodziców i nauczycieli, gdy sytuacja jest upubliczniona.

Zachęcamy do zapoznania się z Poradnikiem skutecznej interwencji w przedszkolu lub szkole publicznej i podjęcia odpowiednich kroków w celu naprawy zgłaszanego problemu. Poradnik znajdziesz tutaj.

Zgłoś nieprawidłowość

Zgłoszenia nie pojawiają się na mapie automatycznie, lecz po wstępnej weryfikacji, prosimy o cierpliwość.